• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У разі побічних реакцій на COVID-вакцину виплачуватиметься компенсація, — ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоровʼя виплачуватиме компенсації громадянам 92 бідних країн-членів глобальної програми COVAX, якщо ті отримають серйозні побічні реакції після щеплення вакцинами против коронавірусу, які є у переліку програми

Реклама на dsnews.ua

Таким чином ВООЗ хоче уникнути ймовірних судових позовів, які є тривалими та дорогими. Про це йдеться у повідомленні пресслужби організації, передає "ДС".

"Надаючи одноразову компенсацію без звинувачення при повному і остаточному врегулюванні будь-яких претензій, програма COVAX спрямована на значне скорочення необхідності звернення в суди, що є потенційно тривалим і дорогим процесом", — йдеться у повідомленні.

Як запевнили у ВООЗ, така система компенсацій надасть людям "швидкий, справедливий, надійний і прозорий процес".

Подати заявку на компенсацію можна буде через спеціальний сайт, який почне діяти до кінця березня поточного року. 

При цьому в організації висловили переконання, що випадки серйозних побічних ефектів будуть "рідкісними" через те, що програма діятиме щонайменше до 30 червня 2022 року.

Як зазначається, країни, які самостійно фінансують свої закупівлі вакцини від COVID-19, також можуть запровадити програми відповідальності.

Довідка: COVAX є глобальною ініціативою з пришвидшення розробки, виробництва та постачання вакцин від коронавірусу до країн із низьким та середнім доходом. Україна – член глобальної ініціативи COVAX.

Україна отримала від COVAX офіційне схвалення запиту на отримання вакцини від коронавірусної інфекції COVID-19. Тепер українці гарантовано отримують щонайменше 8 мільйонів доз вакцини. Цієї кількості має вистачити для 4 мільйонів людей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua