• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

У Росії священик отримав 18 років в'язниці за педофілію та розбещення 53 хлопчиків

У Єврейській автономній області Росії суд виніс вирок у вигляді 18 років колонії суворого режиму настоятелю сільського храму Юрію Абрамову, звинуваченому у розбещенні 53 хлопчиків. Разом із Абрамовим 12 років ув'язнення отримав дзвонар Сергій Моос

Реклама на dsnews.ua

У РПЦ заявляли, що винні в педофілії мають бути викинуті з сану, але поки що Абрамова лише заборонено у служінні і звільнено від послуху, передає "ДС" з посиланням на Газету.ру.

"Суд у Єврейській автономній області (ЄАО) засудив священика з села Амурзет до 18 років колонії суворого режиму за розбещення 53 хлопчиків. Після відбуття терміну 41-річний ієромонах Спірідон (Юрій Абрамов) ще два роки буде обмежений у свободі своїх переміщень, і не зможе упродовж восьми років вести педагогічну діяльність", — пише видання.

Дзвонар — 28-річний Сергій Моос — також визнаний винним у розбещенні малолітніх. Він отримав 12 років колонії суворого режиму із дворічним обмеженням волі та забороною працювати з неповнолітніми протягом семи років.

У справі Абрамова – 51 епізод розбещення неповнолітніх, у дзвонаря – п'ять. Два злочини колишні священнослужителі вчинили разом. Слідство повідомляло, що жертвами розтління ставали хлопчики віком від 12 до 15 років. Провину Абрамов та Моос визнали частково. Колишній настоятель був засуджений за шістьма статтями КК РФ, одна з яких передбачає покарання за мужоложство та статеві зносини з неповнолітніми.

РПЦ усунула Абрамова від служіння. Заступник голови Синодального відділу із взаємин церкви із суспільством та ЗМІ Московського патріархату Вахтанг Кіпшидзе заявив, що церква виступає за всебічне розслідування гучної справи.

Заступник керуючого справами МП РПЦ єпископ Зеленоградський Сава (Тутунов) у свою чергу наголошував, що сексуальне насильство із саном священнослужителя несумісне. Тож у разі обвинувального вироку підсудний може бути викинутий із сану, тобто розстрижений.

Проте офіційно виверження із сану Юрія Абрамова поки що не відбулося. Якщо це й станеться, то вже після рішення суду, упевнений протодіакон, богослов, автор офіційного підручника з основ православної культури Андрій Кураєв. За його словами, багато людей, особливо в церковному середовищі, просто не вірять, що священнослужителі здатні на такі злочини.

За версією слідства, священик та дзвонар розпочали злочинну діяльність ще у 2007 році, і діяли вони протягом 12 років. Є також інформація, що один із випадків стався у Китаї, куди Абрамов виїжджав із дітьми.

Крім того, наголошується, що до СК у листопаді 2019 року звернулася мешканка регіону з проханням перевірити 39-річного настоятеля храму святого пророка Іллі села Амурзет Жовтневого району ієромонаха Спиридона (Юрія Абрамова) щодо розбещення хлопчиків. У священика пройшов обшук, силовики вилучили "колекцію предметів далеко не духовного призначення".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua