• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У США відбулися успішні випробування вакцини проти COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Вакцина проти COVID-19, яку розробила компанія Moderna, успішно пройшла початкову стадію медичних випробувань у США

Про це повідомляють американські ЗМІ із посиланням наукову публікацію в New England Journal of Medicine, інформує "ДС".

«Вакцина проти COVID-19, розроблена біотехнологічною компанією Moderna у партнерстві з Національним інститутом здоров’я США, визнана такою, що стимулювала імунні реакції у всіх добровольців, які отримали її під час першого етапу дослідження»,- йдеться в повідомленні, яке цитує CNN.

Первинні результати показали, що вакцина працює ефективно, хоча й має деякі побічні ефекти – спричиняє втому, озноб, головний біль, болі у мʼязах та у місці інʼєкції. Проте ця розробка стала першою з-поміж усіх пробних препаратів, про результати досліджень якої повідомляє рецензований медичний журнал, зазначає Укрінформ.

Наразі проходить друга фаза випробування вакцини компанії Moderna. Якщо на першому етапі препарат давали обмеженій кількості здорових людей, тепер проводитимуться розширені клінічні випробування, в тому числі на пацієнтах різних вікових груп та з вадами здоров’я.

Третя фаза, що має розпочатися наприкінці липня, охопить тисячі добровольців, що дозволить точніше визначити ефективність і безпечність нового препарату. За результатами цього етапу буде прийнято рішення, чи починати масовий випуск вакцини.

Як повідомляла "ДС", станом на ранок 15 липня кількість випадків зараження коронавірусом у світі збільшилася до 13 287 651, одужали 7 374 484 пацієнтів, померли 577 954 осіб.

    Реклама на dsnews.ua