• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У США звинуватили команду хакерів з росіян та українця у створенні ботнету, який заразив мільйони комп'ютерів

Шестеро громадян РФ і один громадянин України стали обвинуваченими у справі хакерського угруповання, яке використало один з найвідоміших ботнетів у світі Trickbot

У США звинуватили команду хакерів з росіян та українця у створенні ботнету, який заразив мільйони комп'ютерів
У США звинуватили команду хакерів з росіян та українця у створенні ботнету, який заразив мільйони комп'ютерів / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у документі, який опублікував суд північного округу штату Огайо (США), повідомляє "ДС".

У списку обвинувачених громадянин РФ Володимир Дунаєв, екстрадований до США з Південної Кореї, та росіянка Алла Вітте, яку у Мін'юсті США також називають громадянкою Латвії. Прізвища інших обвинувачених у документі приховані.

У заяві відомства про екстрадицію Дунаєва сказано, що він разом із рештою фігурантів справи з листопада 2015 по серпень 2020 року заразили мільйони комп'ютерів, викрали гроші та особисті дані користувачів, а також пошкодили комп'ютерні системи окремих людей, фінансових організацій, приватних компаній та державних органів.

Розробниками шкідливого програмного забезпечення для Trickbot в американському Мін'юсті називають Дунаєва та Вітте.

За даними американської влади, хакери діяли в Росії, Білорусі, Україні та Суринамі. Trickbot розповсюджувала програми-здирники, влаштовувала кібератаки, також її могли використовувати для підриву виборчого процесу у США.

Як писала "ДС", хакери угруповання Grief, яке пов'язують із Росією, атакували Національну стрілецьку асоціацію США (NRA), вимагаючи гроші за нерозповсюдження викраденої інформації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua