• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У ЄС відмовилися сертифікувати "Північний потік-2" через санкції США

Реклама на dsnews.ua

Норвезька компанія DNV GL відмовилася видати сертифікат відповідності російському газопроводу "Північний потік-2" після закінчення його будівництва у зв'язку із санкціями США

Без такого сертифікату початок роботи газопроводу неможливий, передає "ДС" з посиланням на РБК.

Відзначається, що американські санкції, які набули чинності 1 січня з прийняттям Конгресом США оборонного бюджету, забороняють іноземним компаніям надавати послуги з тестування, інспектування та сертифікації трубопроводу. Їм дано 30 днів на те, щоб покинути проект, в іншому випадку вони потраплять під санкційні обмеження США.

"DNV GL припинить всі заходи по перевірці трубопровідної системи Nord Stream 2 відповідно до санкцій і до тих пір, поки ці санкції залишаються в силі. Ми реалізуємо план по згортанню нашої підтримки проєкту", — заявили в компанії.

Довідка. Компанія Det Norske Veritas GL є партнером працюючого газопроводу "Північний потік" і "Північного потоку-2", що будується. Перший газопровід проходить щорічну сертифікацію DNV GL з 2012 року. Процедури перевірки DNV спрямовані на те, щоб мінімізувати ризики від проєкту для життя людей, майна та навколишнього середовища.

Інспекція та сертифікація газопроводу обов'язкова на його данській ділянці, будівництво якої ще не почалося. Передбачається, що російська трубоукладальна баржа "Фортуна" за підтримки інших російських судів повинна приступити до будівництва данської секції в середині січня поточного року.

    Реклама на dsnews.ua