• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Вчені хочуть лікувати рак мозку вірусом Зіку

Реклама на dsnews.ua
Дослідники з Кембриджа за допомогою вірусу Зіку намагаються лікувати пухлина мозку

Зокрема, медиків зацікавили перспективи лікування гліобластоми, найбільш поширеною і агресивної форми пухлини головного мозку, пише "ДС" з посиланням на Science Daily.

Судячи з усього, вірус уміє долати гематоенцефалічний бар'єр. Вчені вважають, що він здатний атакувати ракові клітини, не завдаючи шкоди здоровим тканинам.

"Ми хочемо показати, що вірус Зіку може уповільнити зростання пухлини головного мозку у випробуваннях в лабораторії. Якщо ми зможемо винести уроки із здатності вірусу Зіку долати гематоенцефалічний бар'єр, ми отримаємо ключ до майбутнього лікування раку", - підкреслив один з авторів дослідження, доктор Гаррі Булстроуд з Кембриджського університету.

В ході дослідження наукова група планує з'ясувати, як саме вірус знаходить стовбурові клітини і вражає їх Перші лабораторні дослідження нового типу лікування гліобластоми проведуть на мишах.

Зазначимо, що існуючі методи лікування цього виду раку обмежені здатністю ліків проникати через гематоенцефалічний бар'єр головного мозку.Лихоманка Зіку - гостра інфекційна хвороба мавп, яка іноді передається людині через комарів і характеризується лихоманкою з доброякісним перебігом. Вірус найбільш небезпечний для вагітних жінок, так як викликає у плода мікроцефалію з потенційними важкими ураженнями мозку.

Як відомо, вірус поширюється статевим шляхом і передається при укусі тропічних комарів.

Як повідомляла "ДС", всесвітня організація здоров'я (ВООЗ) заявили, що вірус Зіку та неврологічні ускладнення більше не становлять міжнародної надзвичайної загрози

    Реклама на dsnews.ua