• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Вчені з США вважають, що коронавірус пішов по Китаю з серпня минулого року

Реклама на dsnews.ua
Поширення коронавирусной інфекції COVID-19 у Китаї почалося з серпня 2019 року

Так, фахівці з Гарвардської Медичної школи Бостонського університету громадського здоров'я та Бостонської дитячої лікарні в США проаналізували супутникові знімки парковок великих лікарень в Ухані в період з 9 січня 2018 року по 30 квітня 2020 року, а також тенденції пошуку в інтернеті, передає "ДС" з посиланням на російський Інтерфакс.

У ході дослідження вчені виявили "різке збільшення" транспорту на лікарняних парковках, починаючи з серпня 2019 року. Найбільше число автомобілів було зафіксовано в грудні 2019 року.

Крім того, аналіз показав сплеск пошукових запитів в китайської пошукової системи Baidu зі словами "кашель" і "діарея" приблизно за три тижні до появи підтверджених випадків COVID-19 наприкінці 2019 року, говориться в дослідженні.

"Ці дані насправді особливо переконливі, тому що ми бачили збільшення числа людей, що шукають шлунково-кишкове захворювання-діарею (...) і тепер ми знаємо, що шлунково-кишкові симптоми є дійсно важливим маркером для COVID-19", - заявив CNN головний інноваційний директор Бостонської дитячої лікарні Джон Браунштейн.

"Хоча ми не можемо підтвердити, був збільшений обсяг (транспорту) безпосередньо пов'язаний з новим вірусом, наші дані підтверджують інші недавні роботи, що показують, що поява (коронавіруса ) відбулося до ідентифікації на ринку морепродуктів "Хуанань"", - сказав Браунштейн.

"Ці дані також підтверджують гіпотезу про те, що вірус виник природним шляхом у Південному Китаї і потенційно вже циркулював під час появи Уханьского кластера", - зазначив він.

Коронавірус почав поширюватися з Уханя, який є адміністративним центром провінції Хубей, в грудні 2019 року. Відомо, що перші хворі в цьому місті відвідували оптовий ринок "Хуанань" або працювали там. На ринку продавали морепродукти, а також тварин, змій, птахів, кажанів. Досі достеменно невідомо чи був ринок "Хуанань" джерелом поширення COVID-19.

Нагадаємо, раніше директор Центру по контролю і профілактиці захворювань (CDC) Китаю Гао Фу заявив, що ринок морепродуктів в Ухані (Китай) не був джерелом коронавирусной інфекції COVID-19, поширення якої призвело до пандемії.

    Реклама на dsnews.ua