• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Вчені відповіли на одвічне запитання, що було першим: курка чи яйце

Реклама на dsnews.ua
Міжнародна група фізиків з Університету Квінсленда (Австралія) та Інституту Нілу (Франція) відповіли на одвічне питання - хто ж з'явився першим, яйце чи курка

Всупереч суперечкам і найбільш популярним доводам, вчені заявили, що і яйце, і курка з'явилися одночасно, передає "ДС" з посиланням на News.

Доктор наук Жакі Ромеро, коментуючи питання, вперше прозвучав у Стародавній Греції, пояснює, що в квантовій фізиці причинно-наслідкові зв'язки не завжди були прямими і не означали, що щось одне обов'язково повинне привести до чогось іншого.

"Дивовижність квантової механіки полягає в тому, що події можуть відбуватися без встановленого порядку", - підкреслила вона.

Ромеро пояснила це на прикладі того, як людина добирається на роботу. Якщо мова йде про те, що він їде на автобусі і на метро, це часто означає, що він, по-перше, їде на автобусі, а вже після - на поїзді. Однак це не стосується квантової фізики.

"У нашому експерименті обидві події можуть відбутися одночасно. Це називається "невизначений причинно-наслідковий порядок", і це те, що ми можемо спостерігати в нашому повсякденному житті", - додала фахівець.

Спостерігаючи за цим процесом в лабораторії, вчені використовували прилад, який називається фотонний квантовий перемикач. Це пристрій може змінювати форму світла за допомогою поляризації.

"Вимірюючи поляризацію фотонів квантового перемикача, ми побачили, що зміни форми світла порядку не мають, - також розповіла фізик-вчений Фабіо Коста. - Це лише перший доказ цього принципу, але в більшому масштабі невизначений причинно-слідчий порядок може мати реальні практичні застосування. З їх допомогою можна зробити комп'ютери більш ефективними і покращити комунікації".

Проведене вченими дослідження, як вони уточнили, базується на фізиці і відрізняється від тих, які науково доводять, що курка з'явилася першою.

    Реклама на dsnews.ua