• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Українців знову почнуть пускати на Кіпр

Реклама на dsnews.ua

Кіпр знову дозволить в'їзд українцям після повного закриття своїх кордонів через другу хвилю COVID-19

Про це йдеться в роз'ясненні міністерства туризму цієї країни, яке є в розпорядженні Європейської правди, передає "ДС".

Кіпр визначив перелік з 56 країн, які підпадають під відкриття кордонів. Це все держави ЄС і Європейської економічної зони; держави з спільного "зеленого списку" ЄС з низьким рівнем захворюваності, а також Україна, Росія, Білорусь, Велика Британія, Ізраїль, Єгипет, Йорданія, Ліван, ОАЕ і Саудівська Аравія незалежно від їх поточного епідемічного стану.

Зараз іноземці можуть в'їжджати на Кіпр за умови, якщо залишаються на 14-денну ізоляцію після прибуття. Це робить практично неможливими туристичні поїздки. Починаючи з 1 лютого, Кіпр планує поступово знімати це обмеження для жителів 56 названих держав. Точний графік зняття вимоги про самоізоляцію не оголошується, але Кіпр гарантує, що не пізніше 1 березня кордон для українців буде відкритим.

"У будь-якому випадку, незмінним залишається наше зобов'язання, що з 1 березня 56 країн, згадані вище, будуть переміщені з "сірої" категорії (для якої діє вимога про самоізоляцію) і будуть переміщатися тільки між "зеленою", "помаранчевою" і "червоною" категоріями (для якої самоізоляція не потрібна)", — йдеться в роз'ясненні міністерства.

Колір категорії, до якої увійде Україна, залежить від поточної епідемічної ситуації в нашій державі, і буде визначати обов'язковість тестування для в'їзду на Кіпр. За підрахунками "Європейської правди", виходячи з критеріїв, зараз Україна потрапила б до червоної категорії. Це означає, що турист повинен буде здати ПЛР-тест по не пізніше 72 годин до вильоту, а потім ще один тест, після прильоту. Обидва тести оплачуються за рахунок туриста, вартість і порядок тестування на Кіпрі поки не уточнюється.

У разі поліпшення ситуації в Україні буде скасовано вимогу спочатку другого, потім першого тесту і залишиться вибіркове тестування за кошти кіпрського уряду.

У разі, якщо турист захворіє на Covid-19, оплату лікування бере на себе уряд Кіпру.

"Ми будемо продовжувати піклуватися про всіх подорожувальників, у яких під час подорожі виявлено позитивний результат тесту на коронавірус, а також про їхні тісні контакти. Зокрема, уряд переведе цих осіб в окремі установи, покриваючи витрати на проживання, їжу, напої і ліки", — йдеться в повідомленні міністерства туризму.

Наміри відкрити кордони в першому кварталі 2021 року уряд декларував ще в грудні. Тоді очікувалося, що перехідний період почнеться 15 января. Через зростання кількості хворих, що фіксується на Кіпрі, цю дату перенесли на 1 лютого, але зобов'язання відкритися для 56 країн з березня Кіпр залишив незмінним.

Зараз з держав ЄС українських туристів пускає тільки Болгарія, яка, незважаючи на спалах епідемії на континенті, не закривалася і на новорічні свята. Шенгенська зона залишається закритою для туристичних поїздок.

Нагадаємо, станом на п'ятницю, 22 січня, Молдова стала єдиною країною-сусідом України, яка знаходиться в "зеленому" списку по ситуації з поширенням коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua