• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Українські прикордонники почали літати над Карпатами на нових гвинтокрилах (ФОТО, ВІДЕО)

Українські прикордонники почали літати над Карпатами на нових гвинтокрилах Airbus Н125. Триває гірська підготовка екіпажів, яка поєднується з моніторингом кордону

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Держприкордонслужби, передає "ДС".

"Тренувальні польоти льотного складу Харківської та Одеської окремих авіаційних ескадрилей Держприкордонслужби проходять у Карпатах. Зі специфікою застосування нових гвинтокрилів Н125 у горах прикордонники знайомляться за наставництва Вільяма Паску, представника заводу-виробника Airbus", — сказано у повідомленні.

Цього тижня учасники тренувань здійснили повітряний моніторинг кордону з Румунією, а також облетіли найвищу вершину України — гору Говерлу.

"Варто наголосити, що саме Airbus Н125 встановив світовий рекорд приземлення та злету. У 2005 році вертоліт приземлився на висоті 8 848 метрів на найвищій вершині земної кулі — горі Еверест", — інформують у відомстві.

Підкреслюється, що вертоліт Н125 вважається найкращим у світі для виконання польотів, зокрема, у гірській місцевості. Він дуже потужний, дуже маневрений та дозволяє виконувати посадки в найскладніших умовах.

Вказано, що наразі прикордонники використовують два гвинтокрили Н125 від французької компанії Airbus Helicopter, які прибули до України у січні 2020 року. Уже найближчим часом з Франції мають надійти нові вертольоти Airbus Н125, які поповнять авіапарк ДПСУ.

"І для цих гвинтокрилих машин уже готові екіпажі, які зможуть ефективно виконувати завдання з повітряного моніторингу кордону, як на рівнинних, так і на гірських ділянках", — сказано у повідомленні.

На даний час в Держприкордонслужбі продовжується активна підготовка фахівців, які можуть пілотувати Airbus Н125, а також механіків, здатних забезпечувати належний технічний стан гвинтокрилів.

"До кінця цього року українське прикордонне відомство очікує отримати ще до десяти гелікоптерів Airbus Н125. Планується, що ці машини прибудуть вже з необхідним оптико-електронним обладнанням для моніторингу державного кордону та узбережжя прикордонних водойм", — додали прикордонники.

Загалом же ДПСУ має отримати 24 нових вертольоти Airbus Helicopter Н125.

"Держприкордонслужба запрошує пілотів, які мають бажання та спроможні охороняти український кордон на сучасних та надійних гвинтокрилах", — додали у ДПСУ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua