• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

В Австрії представили перший в Євросоюзі план по ослабленню карантину

Реклама на dsnews.ua
Керівництво Австрії представило план ослаблення карантинних заходів, введених у зв'язку з пандемією коронавіруса covid-19

Про це повідомив канцлер Австрії Себастьян Курц, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Зазначено, що з наступного тижня планується відкрити деякі торгові точки.

"Наша мета полягає в тому, щоб з 14 квітня маленькі магазини площею до 400 кв. м змогли знову відкритися, зрозуміло, при дотриманні суворих заходів безпеки. Це стосується носіння масок і дезінфекції, а також допуску обмеженого числа покупців", - зазначив канцлер.

За його словами, також запрацюють садові ринки та магазини товарів для дому і ремонту. Курц припускає, що ще більше компаній можуть відновити роботу 1 травня. Мова йде про всіх магазинах і торгових центрах, а також перукарень. Проте, як уточнив політик, там теж доведеться дотримуватися заходів обережності.

Крім того, до середини травня планується поступово відкривати ресторани і готелі, але рішення про ці заходи буде прийнято тільки в кінці квітня, зазначив Курц.

При цьому онлайн-навчання у школах продовжиться принаймні до середини травня, а заборони на масові заходи будуть діяти до кінця червня.

Канцлер також підкреслив, що пом'якшення карантину можливо тільки за умови, що громадяни продовжать дотримуватися соціальну дистанцію і запобіжні заходи.

"Є чотири причини залишати будинки: по-перше, для походу на роботу; по-друге, для походу за покупками; по-третє, на допомогу інших людей; по-четверте, для прогулянки на свіжому повітрі або занять спортом. Чим ретельніше ми будемо дотримуватися цих правил, тим швидше ми зможемо скасувати обмеження", - додав він.

Канцлер заявив, що Австрія може дозволити собі пом'якшити режим карантину, оскільки вона ефективніша інших відреагувала на поширення захворювання.

"Ми продемонстрували швидку реакцію, і це дозволило нам уникнути найгіршого сценарію. Це дає нам можливість вийти з цієї ситуації швидше", - сказав Курц.

Як повідомляла "ДС", з 16 березня в Австрії посилили надзвичайні заходи по боротьбі з коронавірусом.

Влада країн очікують пік захворюваності коронавірусом у другій половині квітня.

    Реклама на dsnews.ua