• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Білорусі громадяни формують живі ланцюги єдності (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

У різних куточках Білорусі 12 серпня люди вийшли на вулиці і утворили живі ланцюги єдності в знак протесту проти застосування насильства з боку силовиків

Про це йдеться в повідомленні білоруського видання "Наша Ніва", передає "ДС".

Ланцюги солідарності створили в Мінську, Гродно, Гомелі, Барановичах, Жодіно та інших населених пунктах. У ланцюзі об'єднуються сотні людей.

Як писала "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч чоловік, в ніч на 11 серпня — ще як мінімум дві тисячі.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестуючими.

    Реклама на dsnews.ua