• USD 27.6
  • EUR 32.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Белграді масові заворушення, частина протестуючих увірвався до парламенту (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua
У ніч на 8 липня в центрі Белграда сталися масові заворушення, після того як президент Сербії Олександр Вучич заявив про плани введення нових обмежень в цілях боротьби з коронавірусом

Радикально налаштовані демонстранти нападали на поліцейські кордони, передає "ДС" з посиланням на місцеві ЗМІ.

Частина радикалів змогла проникнути в хол будівлі парламенту Сербії. Поліція застосувала сльозогінний газ та інші спецзасоби. Є затримані і поранені.

За оцінками МВС Сербії, перед будівлею парламенту зібралося близько п'яти тисяч осіб, менша частина яких на чолі з опозиційними активістами Даниелом Кнежевичем та Срджаном Ного пробили поліцейський кордон і увірвалися в хол Скупщини, але пізніше були затримані, уточнює УНН.

"Група учасників протесту вибрала неприйнятну поведінку, яке я міг би назвати хуліганським, і напали на співробітників поліції, які були там, при виконанні службових обов'язків і закидали їх камінням", - заявив директор місцевої поліції Володимир Ребич.

"У якийсь момент було число співробітників стало недостатнім для протистояння масі громадян, які напали і хотіли незаконно увійти в Скупщину і під тиском відступили, а коли консолідувалися з додатковими силами, змогли витіснити хуліганів з Скупщини", - вказав глава поліцейського відомства. Число затриманих і постраждалих встановлюється.

Організаторами акції виступила група опозиційних партій, оголосили бойкот пройшли в країні 21 червня парламентських виборів. Опозиція звинувачує владу на чолі з Вучичем в несвоєчасність проведення цих виборів, а також на видачу дозволів на багато масові спортивні та інші заходи, де неможливо було вжити заходів соціального дистанціювання, про що раніше попереджали експерти. Вучич досі всі звинувачення відкидав.

    Реклама на dsnews.ua