• USD 28
  • EUR 32
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Британії розповіли, чому Кремль відмовився від "Новоросії" і взяття Маріуполя

Реклама на dsnews.ua
Санкції Заходу змусили російське керівництво відмовитися від планів створення так званій "Новоросії" і походу на Маріуполь

Про це розповів колишній посол Євросоюзу в Москві, британський політолог Майкл Емерсон, передає "ДС" з посиланням на "Апостроф".

За його словами, введення санкцій Європейського Союзу проти Росії в 2014 році було важливим з точки зору зміни стратегічних планів Москви щодо України.

"Якщо пам'ятаєте, чотири роки тому гули розмови про "Новоросію", які створили картинку, як російська армія рухається від Донецька і Луганська на південь до Маріуполя, а потім в Одесу і аж до Придністров'я. Це був спекулятивний сценарій, його більше немає. І одне з пояснень полягає в тому, що вплив санкцій та можливе їх посилення віднадили Путіна від намірів просуватися далі", - каже колишній посол.

Також Емерсон вважає, що санкції можуть бути посилені, якщо Путін вирішиться на "нову велику авантюру". У цьому випадку, як приклад, на території Росії може бути припинено дію фінансової системи переказів SWIFT.

"Але зараз це не на порядку денному. Якщо точніше, зараз статус-кво відносин на низькому рівні", - підкреслює політолог.

    Реклама на dsnews.ua