• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Британії засумнівалися в правильності результатів десятків тисяч тестів

Реклама на dsnews.ua
Тисячі британців, які самостійно перевірили у себе наявність коронавіруса (COVID-19) експрес-тестами, могли отримати помилковий результат

Експерти побоюються, що самоперевірки на вірус менш точні, тому що вони робляться більш короткими мазками, передає "ДС" з посиланням на Dаily Mail.

Як стверджують фахівці, тести для професійного використання вводяться глибше в ніс і горло. Тому, за словами вчених, зразки низької якості можуть підвищити ризик помилкових результатів на наявність коронавіруса. Так, за їх словами, до 30% тестів дають хибнонегативні результати, а це означає, що число позитивних випадків може бути недооцінена тисячами.

До того ж експерти побоюються, що більшість хибнонегативних показників може бути результатом тестів, які британці роблять себе самі (а це понад 60 тисяч в день).

Як пише видання, дослідження показало, що частота позитивних тестів на коронавірус була значно вище, якщо пацієнт перебував під наглядом медичного працівника. Без спостереження третину позитивних випадків не виявлено.

Британський лікар, експерт з інфекційних захворювань легенів в Університеті Бата Ендрю Престон підтвердив: щоб отримати більш точний результат, мазок потрібно брати глибоко в носі.

"Чим глибше в носоглотку, тим краще він підхоплює вірус. Я багато працюю з кашлюк, і ми схиляємо голову людини тому. Невдалим мазком ми вважаємо, якщо у людини не заслезились очі", - сказав він.

Доктор із США Джессіка Пек в Twitter наочно показала, як правильно брати мазок для визначення коронавіруса.

"Ось наскільки глибоко нам потрібно вставити ватяну паличку, щоб перевірити вас на COVID-19", - написала вона.

    Реклама на dsnews.ua