• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У Чехії людям без вакцинації доведеться платити за COVID-тести

Чехія в найближчі місяці перестане надавати громадянам безкоштовні тести на коронавірус. Дане рішення прийнято з метою прискорення темпів імунізації і скорочення витрат держбюджету

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр охорони здоров'я країни Адам Войтех, передає "ДС" з посиланням на місцеве видання Seznam Zprávy.

"Якщо ми знаходимося в ситуації, коли всіх можна швидко вакцинувати, то в такому випадку держава не повинна платити за тести, щоб людина могла піти в ресторан, заклад культури тощо. А якщо хтось захоче пройти тест, то йому доведеться заплатити за нього самостійно", — сказав він.

Чиновник зазначив, що громадяни, які будуть відмовлятися робити щеплення чи не зможуть зробити цього за станом здоров'я, будуть самостійно оплачувати повну вартість COVID-тесту.

За словами міністра, потреба в тестуванні на коронавірус повинна зменшитися у зв'язку з кількістю імунізованих осіб, яка повинна збільшитися вже в цьому місяці.

При цьому Войтех підкреслив, що рішення про те, чи будуть безкоштовними тести на коронавірус буде прийнято до кінця літа. Після того як 1,6 млн осіб отримають другу дозу вакцини.

Нагадаємо, в Росії заявили, що люди без імунітету до коронавірусу представлятимуть загрозу для оточуючих, певна дискримінація в зв'язку з цим неминуча.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua