• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Чорне море увійшов флагман американського шостого флоту

Флагман американського шостого флоту, штабний корабель USS Mount Whitney (LCC 20), увійшов до Чорного моря для виконання спільних завдань із союзниками та партнерами в регіоні

Корабель USS Mount Whitney (LCC 20)
Корабель USS Mount Whitney (LCC 20)
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Командування шостого флоту, передає "ДС" із посиланням на "Думську".

Він приєднається до групи американських кораблів, яка складається з ракетного есмінця USS Porter (DDG78), що увійшов до чорноморських вод 30 жовтня, і судна постачання USNS John Lenthall (T-AO-189), що прибув у регіон увечері 3 листопада.

"Маунт Вітні" "працюватиме з союзниками та партнерами в регіоні", проте корабель з 1 по 4 листопада зробив зупинку в Стамбулі.

Флагман неодноразово заходив у чорноморські води, а 2018 року двічі стояв в одеському порту, беручи участь у міжнародних навчаннях "Сі Бриз — 2018".

На його борту було розгорнуто штаб навчань, а наші морські офіцери вперше розробляли операції у режимі Free Play (вільна гра).

Судно прийнято до складу ВМС у січні 1971 року. Вважається одним із найдосконаліших кораблів управління американського флоту.

Може передавати та приймати великі обсяги захищених даних у будь-якій точці планети через HF, UHF, VHF та SHF канали зв'язку. Ця технологія дозволяє командуванню отримувати найсвіжішу розвідувальну та оперативну інформацію.

Базується в італійському порту Гаета. Довжина — 189 метрів, ширина — 33, осад — дев'ять метрів. Водотоннажність — 18 400 тонн. Екіпаж – 170 осіб, може взяти на борт ще 155 офіцерів морського командування. На борту — легке оборонне та зенітне озброєння. В ангарі один вертоліт SH-60 "Сі хоук".

Як писала "ДС", напередодні Російська Федерація провела військові навчання в акваторії Чорного моря із залученням підводних човнів "Ростов-на-Дону" та "Великий Новгород".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua