• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У Чилі на акції протесту вийшли понад мільйона осіб

Реклама на dsnews.ua
На мирну демонстрацію в Сантьяго, столиці Чилі, зібралися більше одного мільйона людей з вимогою проведення економічних реформ і відставки президента Себастьяна Піньєра

Протести почалися після рішення влади підвищити ціну на проїзд у метро, повідомляє "ДС" з посиланням на агентство "AFP".

Протягом останнього тижня учасники акцій виступали проти соціально-економічного порядку, низьких зарплат і пенсій, високу вартість медичного обслуговування та освіти.

Президент країни заявив, що почув вимоги протестувальників і назвав акції "засобом до змін". Раніше він вибачився, що не зміг передбачити спалах заворушень і оголосив план дій для виконання вимог демонстрантів.

Серйозні інциденти та арешти за останні дні зменшилися порівняно з початком протестів.

Раніше влада виставила на вулиці столиці Чилі близько 20 тисяч силовиків, які використовували сльозогінний газ і водомети для розгону демонстрантів. Правоохоронців також звинуватили у тортурах і в смерті 5 з 19 загиблих учасників акцій.

Після таких дій в ООН заявили, що направляють групу для розслідування звинувачень.

Раніше "ДС" повідомляла, що у зв'язку з заворушеннями після акцій протесту в столиці Чилі Сантьяго поліція затримала понад 1400 осіб.

    Реклама на dsnews.ua