• USD 36.6
  • EUR 39.9
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

В ЄС запропонували обмежити Шенген на два роки

Реклама на dsnews.ua
Дане рішення вводиться "у виняткових обставинах"

Країни-члени Євросоюзу пропонують Єврокомісії підготувати законодавчу і практичну основу для продовження тимчасових заходів по додатковому прикордонного контролю згідно ст. 26 Шенгенської угоди. Про це заявив міністр Нідерландів у справах міграції Клаас Дийкхоф, повідомляє "ДС" з посиланням на РБК.

Згідно ст. 26 Шенгенської конвенції, держави можуть посилювати прикордонний контроль і обмежувати дію Шенгенської угоди протягом двох років "у виняткових обставинах".

Як повідомляється, раніше відразу кілька країн ЄС (Австрія, Німеччина, Данія, Швеція і Франція), а також Норвегія, яка не є членом ЄС, але входить в Шенгенську зону, оголосили про посилення прикордонного контролю.

За чинним законодавством обмеження Шенгену повинні бути зняті через півроку після їх введення. Однак тепер вони можуть отримати дозвіл ЄС продовжити дію прикордонного контролю до 2018 року, уточнює видання.

"Якщо прикордонний контроль буде зберігатися протягом двох років, навряд чи коли-небудь знову скасують", - пише The Times з посиланням на неназваного представника ЄС.

Як зазначається, про свою підтримку заходів ЄС щодо посилення контролю на кордонах вже заявила глава британського МВС Тереза Мей: "Великобританія не частина Шенгену, але ми шукаємо шляхи для спільної роботи з ЄС по зміцненню наших зовнішніх кордонів".

Перед початком зустрічі міністрів глава МВС Австрії Йоханна Микль-Ляйтнер заявила, що з Шенгенської зони можуть виключити Грецію як країну, якої не вдається боротися з потоком нелегальної міграції.

З австрійським міністром не погодилися глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер і представник Єврокомісії з внутрішніх справ та міграції Наташа Берто.

Як відзначає The Times, крім Австрії, план по контролю за грецькою кордоном також підтримує Бельгія.

Як відомо, зараз в Шенгенську зону входять 26 держав, з яких 22 країни є членами ЄС. Зона функціонує з 1995 року і передбачає скасування прикордонного контролю на кордонах країн, що підписали угоду.

Читайте також:

Нагадаємо, 16 січня стало відомо, що Австрія тимчасово припиняє дію Шенгенської угоди та впроваджує тотальний контроль на кордоні.

Після цього глава Європейської ради Дональд Туск заявив, що у Європи є не більше двох місяців для того, щоб взяти під контроль міграційний криза, інакше настане крах Шенгенської зони.

Як повідомляла "ДС", раніше глава ЄК Жан-Клод Юнкер зазначив, що шенгенська система Європи переживає серйозну кризу і потребує оновлення.

    Реклама на dsnews.ua