• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

В Естонії бояться напливу українських заробітчан: вони не говорять естонською і готові працювати за мізерні зарплати

Реклама на dsnews.ua

Зростання числа українських заробітчан є для Естонії небажаним, адже українці не говорять естонською і готові працювати за мінімальну заробітну плату

Про це міністр внутрішніх справ Естонії, глава Консервативної народної партії Март Хельме заявив в інтерв'ю DW, передає "ДС".

"Ми не хочемо, щоб їх (українських заробітчан. — ред.) стало тут дуже багато. Українці не будуть розмовляти тут естонською, вони будуть розмовляти російською — це все зрозуміло. Я розумію їх дуже добре, це, звичайно, для них легше, і вони будуть поповнювати російськомовне населення в Естонії. Тому ми проти цього", — сказав Хельме.

Міністр підкреслив, що Естонія як невелика країна не може дозволити собі масовий приплив мігрантів.

"Якщо ми відкриємо всі двері і ворота для українців, то через деякий час ... Ми ж бачимо статистику — десятки тисяч українців перебралися в Естонію. Це немало для Естонії. ... Якби нас було 100 млн, хай би приїжджали 100 тис. українців", — додав він.

Хельме також побоюється, що українські трудові мігранти можуть відібрати роботу у місцевого населення.

"Вони готові працювати за мізерні зарплати. Втратять роботу наші люди — і естонці, і росіяни, які не готові працювати за мізерні кошти", — пояснив він.

За деякими оцінками, в Естонію протягом останніх років прибули понад 25 000 трудових мігрантів з України. Багато з них працюють в галузі будівництва.

За даними МВС Естонії, в рамках імміграційної квоти українці отримували найбільшу кількість тимчасових посвідок на проживання серед усіх іммігрантів. Наприклад, за перше півріччя 2018 року на українців припало близько 80 відсотків виданих в Естонії посвідок на проживання.

За даними статистичного відомства країни, на 1 січня 2020 року в Естонії проживали 1 328 360 осіб.

    Реклама на dsnews.ua