• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Гданську місцевий сквер отримав ім'я генерала армії УНР

Реклама на dsnews.ua

Міська рада Гданська в четвер, 26 листопада, прийняла рішення про присвоєння одному зі скверів міста імені генерала армії Української народної республіки Марка Безручка

Про це йдеться в повідомленні посла України в Польщі Андрія Дещиці в Twitter, передає "ДС".

"Сквери названі в честь генерала Української народної армії Марка Безручка у Варшаві та Кошаліні, перехрестя у Вроцлаві, а сьогодні — рішення також і міської влади Гданська", — повідомив дипломат.

З пропозицією присвоїти скверу ім'я генерала виступив консул України в Гданську Лев Захарчишин, повідомила пресслужба мерії. За постанову проголосували 27 депутатів Гданського міської ради, утрималися сім.

Генерал Марк Безручко розглядається журналістами та істориками як символ польсько-українського братства в спільній боротьбі проти комуністичної загрози.

Безручко очолював оборону від наступу більшовиків польського міста Замостя в серпні-вересні 1920 року. Згодом він жив і працював у Варшаві, був членом Вищої військової ради УНР в екзилі, міністром емігрантського уряду, головою Українського клубу, головою Українського військово-історичного товариства у Варшаві, редактором і видавцем військово-історичного мемуарного збірника "За Державність".

Безручко похований на Вольському православному кладовищі у Варшаві.

    Реклама на dsnews.ua