• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Німеччині очікують понад 100 тисяч військових навчаннях "Захід-2017"

Реклама на dsnews.ua
Кількість учасників російсько-білоруських військових навчань "Захід-2017" може перевищити 100 тисяч осіб

Про це заявила міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйен під час зустрічі міністрів оборони країн-членів ЄС в Таллінні, передає "ДС" з посиланням на Deutsche Welle.

На думку очільниці німецького оборонного відомства, даний кількість залучених до навчань "Захід-2017" військовослужбовців може становити "більше 100 000", що в рази перевищує офіційно заявилену цифру в 12,7 тисячі учасників.

"Я вважаю, (...) що ми тут маємо справу з демонстрацією можливостей і сили росіян", - сказала фон дер Ляйєн.

Однією з причин, чому російські військові занижують кількість військовослужбовців, є прагнення РФ обійти правила прозорості військових навчань, вважають у НАТО.

За чинними правилами, якщо кількість учасників військових навчань перевищує 13 000 чоловік, Росія як член ОБСЄ, повинна надати іншим членам організації широкі можливості для спостереження за ходом навчань, включаючи польоти над територією навчань і розмови з задіяними військовослужбовцями.

Нагадаємо, Росія і Білорусія проводять спільні стратегічні навчання Збройних сил раз у два роки. В цей раз вони стартують 14 вересня і триватимуть тиждень, до 20 вересня.

У цьому році велика їх частина пройде на території Білорусі, де буде задіяно 10200 військовослужбовців: 7200 від Збройних сил Білорусії і близько 3000 - від Збройних сил РФ. Всього до участі в навчаннях планується залучити до 12700 військовослужбовців і до 680 одиниць бойової техніки.

Як повідомляла "ДС", секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Росія може використовувати майбутні навчання "Захід-2017" для формування в українських кордонів нових ударних сил з метою військового вторгнення на територію країни.

    Реклама на dsnews.ua