• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Німеччині пропонують зробити "Північний потік-2" важелем тиску на РФ

Міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер після переговорів з главою Пентагону Ллойдом Остіном запропонувала пов'язати питання поставок газу по недобудованому трубопроводу "Північний потік-2" з поведінкою Росії

Аннегрет Крамп-Карренбауер
Аннегрет Крамп-Карренбауер
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні DW, передає "ДС".

Вона зазначила, що питання про мораторій на будівництво незадовго до завершення проекту є дискусійним.

За її словами, якщо продовжити реалізацію "Північного потоку — 2", то питання про обсяги транспортування газу "треба поставити в залежність і від поведінки Росії".

Зазначимо, міністр оборони США Ллойд Остін прибув у Берлін у вівторок, 13 квітня. Під час візиту він зустрічається зі своїм німецьким колегою Аннегрет Крамп-Карренбауер з метою врегулювання оборонних звʼязків після чотирьох складних років попередньої американської адміністрації.

Ключовим каменем спотикання, який може виникнути в ході обговорень є газопровід "Північний потік — 2", який також має наслідки для безпеки.

Вашингтон вважає, що підводний газопровід між Росією і Німеччиною зробить Берлін і Європу надто залежними від російських енергоносіїв. Трубопровід майже завершено, і уряд Німеччини відмовився припинити участь у проекті.

Водночас 13 квітня німецька природоохоронна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) зажадала від суду Гамбурга скасувати рішення регулятора, який раніше видав дозвіл на будівництво "Північного потоку — 2" у водах Німеччини.

Нагадаємо, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що запуск російського газопроводу "Північний потік-2" матиме наслідки для національної безпеки України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua