• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Держдумі РФ придумали, як будуть карати "закордонних русофобів"

Депутати Держдуми РФ від провладної фракції "Єдина Росія" розробили законопроєкт, який покликаний заборонити вʼїзд в країну іноземцям, які виявили ненависть або ворожнечу до російськомовного населення

ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Про це 19 серпня повідомив глава думського комітету з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв'язку Олександр Хінштейн, передає "ДС".

"Законопроєкт передбачає заборону на в'їзд в Росію іноземців та осіб без громадянства по ряду підстав", — цитує слова скандального "єдинороса" ТАСС.

Зокрема, мова йде про людей, які "порушують ненависть, ворожнечу, принижують людей за національною, расовою, релігійною, мовною ознакою, ображають пам'ять захисників вітчизни, принижують честь і гідність ветеранів Великої вітчизняної війни".

За словами депутата, підставами для заборони на в'їзд також стануть "осквернення символів військової слави Росії, заподіяння шкоди військових поховань, пам'ятників, стел, обелісків та інших меморіалів на згадку про загиблих при захисті вітчизни, поширення завідомо неправдивих відомостей про діяльність СРСР у воєнні роки, про ветеранів, пропаганда, демонстрація, виготовлення нацистської або екстремістської символіки, а також заперечення фактів, встановлених вироком Нюрнберзького трибуналу, схвалення злочинів нацистів".

"Втім, заборона на в'їзд не означає індульгенцію. Кожна русофобська витівка повинна отримувати адекватну правову оцінку з боку влади тих держав, де таке відбувається. Якраз про це міністр закордонних справ Сергій Лавров говорив напередодні з казахстанським і киргизькими колегами", — нагадав Хінштейн.

Відповідні зміни пропонується внести до закону "Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ" в частині розширення підстав для заборони в'їзду в Росію. Як стверджує Хінштейн, МВС Росії повністю підтримує запропоновану депутатами від "Єдиної Росії" концепцію законопроєкту.

Нагадаємо, раніше в Росії заявили про готовність дати громадянство фронтмену німецької групи Rammstein Тіллі Ліндеманн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua