• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Грузії скасували кримінальне покарання за вживання марихуани

Реклама на dsnews.ua
Конституційний суд Грузії задовольнив позов партії "Гірчі" і декриміналізовує вживання марихуани

Про це сказано в рішенні КС Грузії, передає "ДС" з посиланням на "Новини Грузія".

Згідно з Кримінальним кодексом Грузії, повторне вживання марихуани є кримінальним злочином, що не передбачають тюремного ув'язнення.

Згідно з рішенням суду, вживання конопель і марихуани більше не буде вважатися кримінальним злочином і не підпадає під статтю "незаконні виготовлення, придбання, зберігання в невеликих обсягах для особистого користування або незаконне споживання без призначення лікаря наркотичних засобів, їх аналогів або прекурсорів", так як це не відповідає статті 16 конституції Грузії, згідно з якою "кожен має право вільного розвитку своєї особистості".

Автор позову член партії "Гірчі" Гіві Шанідзе стверджує, що вживання марихуани може відбуватися як у медичних цілях, так і для розваги - головне, що людина має право самостійно вибирати відповідну для себе форму розвантаження та відпочинку.

"Суд порахував, що заборона на вживання марихуани являє собою крок у захисті громадського здоров'я, але встановлення кримінального покарання з метою, щоб людина не шкодив власному здоров'ю, являє собою таку форму прояву державного патерналізму, яка несумісна з вільним суспільством", - сказано в рішенні суду.

Суд вказав, що сторона відповідача не змогла представити докази, засновані на наукових дослідженнях або життєвому досвіді, на підставі яких суд зміг би зробити висновок, що вплив марихуани або стан абстиненції створює збільшену загрозу вчинення злочину та/або порушення громадського порядку.

Суд також зазначив, що відповідачі не змогли довести, що марихуана за своїми біологічними або хімічними властивостями викликає формування потреби використовувати інші наркотичні засоби.

    Реклама на dsnews.ua