• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В Іспанії правоохоронці затримали українців: що сталося

Реклама на dsnews.ua

Поліція Іспанії затримала 7 осіб, серед яких в тому числі громадяни України. За версією слідства, вони незаконно постачали сторонам конфліктів на Близькому Сході і в Північній Африці важке озброєння, зокрема танки. Отримані гроші відмивали і переводили на рахунки в Швейцарії і Великобританії

Про це йдеться в повідомленні Європолу, передає "ДС".

Скільки саме українців опинилися за ґратами, Європол не уточнює.

"Злочинна мережа, що складається з латвійців, іспанців і українців, незаконно перевозила російську зброю і вибухові речовини на комерційних судах з України, головним чином, в зони конфліктів в Північній Африці і на Близькому Сході, на які поширювалася міжнародне ембарго. Незаконні поставки були приховані на вантажному судні, що перевозило озброєння з законних джерел", — сказано в повідомленні Європолу.

У поліції зазначили, що злочинна група була добре розвинена і діяла на міжнародному рівні. Так, вона змогла організувати втечу капітана одного зі своїх судів з в'язниці в Греції.

"Злочинна мережа розробила добре організовану схему відмивання грошей, яка дозволяла їм інвестувати свої злочинні доходи в легальний бізнес. ... Активи переводили на банківські рахунки в європейських країнах, в основному, в Швейцарії і Великобританії. Звідти злочинці переводили гроші в Іспанію і використовували їх під прикриттям законної комерційної діяльності", — відзначили в Європолі.

Поліцейські розслідували діяльність цього кримінального угрупування з 2018 року. У повідомленні сказано, що затримати злочинців вдалося завдяки розколу серед їх ватажків.

Під час спецоперації поліцейські обшукали 7 будинків в провінціях Аліканте, Валенсія і Барселона. Вилучили майно загальною вартістю близько 10 млн євро і заморозили більш ніж 50 фінансових продуктів.

Як писала "ДС", при в'їзді в Закарпатську область співробітники Служби безпеки України затримали росіянина, який намагався провезти в Україну два автомата.

    Реклама на dsnews.ua