• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

В Італії після масової вакцинації смертність від COVID-19 знизилася на 95%, — Reuters

Згідно з італійським дослідженням, через п'ять тижнів після першої дози вакцини число випадків зараження COVID-19 серед дорослих різного віку знизилося на 80%

Коронавірус в Італії
Коронавірус в Італії
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться ув повідомленні Reuters, передає "ДС".

Перше таке дослідження, проведене країною Європейського союзу за реальними результатами кампанії імунізації, було здійснено Національним інститутом охорони здоров'я Італії (ISS) і Міністерством охорони здоров'я серед 13,7 мільйона чоловік, вакцинованих по всій країні.

Вчені почали вивчати дані з дня початку кампанії вакцинації в Італії, 27 грудня 2020 року, до 3 травня 2021 року.

Аналіз показав, що ризик зараження SARS-CoV-2, госпіталізації і смерті поступово знижувався.

"Через 35 днів після прийому першої дози число інфекцій знизилося на 80%, кількість госпіталізацій на 90% і смертність знизилися на 95%", — говориться в повідомленні ISS.

"Ці дані підтверджують ефективність кампанії вакцинації і необхідність швидкого охоплення населення, щоб покласти край надзвичайній ситуації", — заявив президент ISS Сільвіо Брусаферро.

Серед майже 14 млн осіб, включених в італійське дослідження, 95% тих, хто був вакцинований Pfizer і Moderna, завершили цикл вакцинації, в той час як жоден з тих, хто отримав AstraZeneca, не отримав другу дозу.

Італія слідувала рекомендаціям виробників, вводячи другу дозу Pfizer через три тижні після першої, другу дозу Moderna після чотиритижневого перерви і другу дозу AstraZeneca після 12-тижневої перерви.

Станом на ранок суботи близько 8,3 мільйона італійців, або 14% населення, були повністю вакциновані, а близько 10 млн осіб отримали перше щеплення.

Як повідомляла "ДС", Італія готується до відкриття своїх кордонів для іноземних туристів з 2 червня, але при дотриманні однієї з трьох умов.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua