• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

В Італії родичі померлих від наслідків коронавірусу подали позов до влади на 100 млн євро

Реклама на dsnews.ua

В Італії близько 500 родичів померлих від коронавірусу оголосили про судовий позов до влади країни з вимогою виплати 100 млн євро компенсації

Позивачі стверджують, що причиною смерті пацієнтів стали неправильні дії влади, передає "ДС" із посиланням на Corriere Della Sera.

Ініціаторами позовної заяви виступили члени комітету "Noi Denunceremo" (з італійської — "Будемо судитися"), що представляє інтереси родичів померлих від COVID-19 у місті Бергамо (Ломбардія). Ця територія Італії найбільше постраждала від епідемії коронавірусу.

У заяві, яку буде розглядати суд Рима, стверджується, що влада Ломбардії і центральний уряд допустили "серйозні промахи" з протидії COVID-19. Це призвело до "серйозних економічних і соціальних наслідків", ідеться в документі.

Відповідачами за позовом названі прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте, міністр охорони здоров'я Роберто Сперанца і губернатор Ломбардії Аттіліо Фонтана.

Ще одне розслідування дій влади на цій території під час пандемії вже йде — за позовом того ж комітету. В його рамках у червні допитали прем'єра Конте, а в середині грудня — представника ВООЗ в Італії Франческо Замбона.

Позивачі вважають владу винною в занадто пізньому запровадженні жорсткого карантину в двох містах Ломбардії — Альцай і Нембро. Тому від коронавірусної хвороби тут померло більше людей, ніж могло б, вважають вони.

Нагадаємо, за даними американського Університету Джона Хопкінса, на 24 грудня тут виявили 1 991 278 інфікованих, 70 395 осіб померли.

    Реклама на dsnews.ua