• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Канаді пішла з життя віцепрезидент Світового конгресу українців (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

У Канаді померла видатна українка, яка прославилася благодійної підтримкою діаспори. Анна Кисіль займалася громадською діяльністю та бізнесом, а також була головою Всесвітньої федерації українських жіночих організацій і віцепрезидентом Світового конгресу українців

Про це йдеться в повідомленні діаспори в Facebook, передає "ДС".

Значну частину свого життя Анна Кисіль провела в Україні. Вона народилася в місті Яремче на Прикарпатті, освіту здобула в Львівському будівельному технікумі та Львівському політехнічному інституті за фахом інженер-викладач будівельних дисциплін.

З 1990 року меценат жила і працювала в Канаді, де їй вдалося побудувати успішний бізнес.

З початку 2000-х років Анна була активною учасницею української діаспори — президенткою громадської організації "Четверта хвиля" та членом Ради директорів Конгресу українців Канади (відділ Торонто) і Ради директорів Світового конгресу українців (очолила Раду культури). Крім того, Анна завжди щедро жертвувала кошти на розвиток української культури і освіти в Україні та діаспорі, зокрема фінансово підтримувала діяльність дитячих центрів в Україні, бібліотек, видавництв і різних проєктів, доклала чимало зусиль до створення підручника "Крок 2" з української мови для діаспори, допомагала реалізовувати освітні та культурні проєкти Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету "Львівська політехніка".

Нещодавно Кисіль була нагороджена державною нагородою України — хрестом Івана Мазепи.

Нагадаємо, в липні Московський міський суд визнав законним рішення Генеральної прокуратури Росії про визнання небажаною діяльність в Російській Федерації Всесвітнього конгресу українців.

    Реклама на dsnews.ua