• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У Китаї зафіксували новий штам пташиного грипу з високою летальністю

У Китаї зростає захворюваність на новий штам пташиного грипу, який викликає високу смертність серед інфікованих

У Китаї серед людей поширюється пташиний грип
У Китаї серед людей поширюється пташиний грип
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Reuters, передає "ДС".

У 2021 році зафіксовано 21 зараження людей підтипом пташиного грипу H5N6. Для порівняння — минулого року таких випадків було лише п'ять. Хоча це число набагато нижче, ніж сотні інфікованих штамом H7N9 в 2017 році, інфекція досить серйозна, оскільки багато пацієнтів знаходяться в критичному стані і, принаймні, шестеро вже померли.

"Зростання кількості випадків захворювання людей в Китаї в цьому році викликає заклопотаність. Це вірус, який викликає високу смертність", — заявив професор порівняльної патології в медичному центрі університету Еразмус в Роттердамі Тійс Куікен.

Більшість хворих мали контакт з домашньою птицею, і немає підтверджених випадків передачі вірусу від людини до людини. При цьому повідомляється, що з лютого 2020 року не фіксувалися спалахи H5N6 серед домашніх птахів у Китаї.

У той же час в дослідженні Китайського центру з контролю і профілактики захворювань говориться, що генетична різноманітність і географічне поширення H5N6 несуть серйозну загрозу для птахівництва і здоров'я людини.

Як повідомляла "ДС", у Китаї вчені вивчать десятки тисяч зразків із банку крові в місті Ухані, де, як вважається, було виявлений перший випадок інфікування коронавірусом. Таким чином, планується визначити, де людина вперше захворіла на COVID-19.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua