• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В Конгресі США наполягають на санкціях проти всіх учасників "Північного потоку-2"

Український кокус у Конгресі США виступив із заявою про необхідність запровадження обов’язкових санкцій проти всіх учасників проєкту газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2)

Реклама на dsnews.ua

Зміст заяви розміщений на офіційній сторінці співголови кокусу, конгресувумен Марсі Каптур, інформує "ДС".

"Конгрес США двічі голосував переважною більшістю представників обох партій за введення обов’язкових санкцій проти трубопроводу. Попри те, що адміністрація вже зробила перші кроки на виконання закону PEESA зі змінами, передбаченими Актом PEESCA, ми сподіваємось, що обовʼязкові до введення санкції будуть швидко застосовані до всіх субʼєктів, які здійснюють таку діяльність",- наголошується в документі, який цитує Укрінформ.

При цьому підкреслюється, що наміри Конгресу залишаються чіткими: "Nord Stream 2 ніколи не повинен бути завершеним".

Законодавці також висловили стурбованість, що газопровід у разі будівництва створить загрозу трансатлантичній безпеці. Вони назвали "Північний потік-2" "проєктом російського злочинного впливу", спрямованим на підрив безпеки України та поглиблення енергетичної залежності Європи від Росії.

Заяву підтримали всі співголови Українського кокусу в Конгресі США: Марсі Каптур, Браян Фітцпатрік, Майк Квіглі, Енді Гарріс, які представляють обидві партії.

Нагадаємо, раніше міністри закордонних справ України та Польщі попросили президента США Джо Байдена не допустити завершення будівництва російського проєкту газопроводу "Північний потік-2". Згодом, 22 лютого, стало відомо, що міністерство фінансів США оголосило про запровадження додаткових санкцій проти Росії через будівництво проєкту газопроводу Nord Stream 2 з РФ до Німеччини.

Також повідомлялося, що понад 15 компаній самостійно залишили проєкт "Північний потік-2" через побоювання потрапити під американські санкції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua