• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

В Конгресі США закликали негайно звільнити Навального

Реклама на dsnews.ua

Члени Комітету з міжнародних відносин Палати представників Конгресу США закликали негайно звільнити російського опозиціонера Олексія Навального

Відповідне звернення вони направили главі МЗС РФ Сергію Лаврову, передає "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

Звинувачення проти Навального в Конгресі назвали "сумнівними", а судовий процес — "ганебним". Російські власті закликали звільнити усіх журналістів і громадян, заарештованих після повернення Навального в Москву.

"Ми глибоко стурбовані останніми подіями, систематичними діями Російської Федерації з придушення свободи слова, громадянського суспільства, незалежних голосів і перспектив у Росії", -сказано у зверненні до Лаврову.

Наголошується, що Конгрес США продовжить вивчати можливість застосування дипломатичних заходів у відповідь на затримання опозиціонера.

"Якщо пан Навальний або хтось з журналістів і громадян, затриманих у звʼязку з його укладенням, стануть жертвами фізичного насильства, ми негайно почнемо роботу з президентом Байденом і його адміністрацією, щоб гарантувати, що Російська Федерація буде нести відповідальність за таке грубе і політично мотивоване порушення прав людини", — зазначили конгресмени.

Нагадаємо, 18 січня Хімкіньский суд, засідання якого проходило у відділенні поліції, заарештував Олексія Навального на 30 діб. вчора Олексій Навальний записав відеозвернення з московського СІЗО, в якому натякнув, що в СІЗО можуть інсценувати його самогубство.

Сьогодні в Росії уже почались масові акції протесту проти арешту Олексія Навального, десятки людей уже затримані.

    Реклама на dsnews.ua