• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

У консульстві Саудівської Аравії в Туреччині зник відомий журналіст, підозрюють вбивство

Реклама на dsnews.ua
У консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі зник відомий саудівський журналіст Джамаль Хашкаджи, турецькі правоохоронці підозрюють, що чоловіка вбили на території дипломатичного представництва

Про це повідомляє "ДС" з посиланням на DW.

Повідомляється, що 59-річний Хашкаджи, який співпрацює з газетою The Washington Post, 2 жовтня прибув зі своєю нареченою в генконсульство Саудівської Аравії в Стамбулі для того, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи.

Його наречену не пустили в будівлю і через п'ять годин очікування повідомили, що чоловік вже пішов з консульства. Жінка заявила, що не довіряє інформації та не знає, де на даний момент перебуває журналіст.

За інформацією анонімних джерел The Washington Post, слідчі підозрюють, що в Туреччину з Саудівської Аравії "для запланованого вбивства" прибула група з 15 осіб, які вбили журналіста в консульстві на початку тижня. Відзначається, що ця група людей в той же день покинули Туреччину.

Офіційного підтвердження цієї інформації наразі немає.

У свою чергу, наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман Аль Сауд заявив, що готовий дати дозвіл на обшук консульства в Стамбулі, щоб довести, що Хашкаджи там немає.

Також повідомляється, що біля консульства Саудівської Аравії 5 жовтня пройшов мітинг з вимогою відпустити журналіста на свободу. Головний консул заперечує можливість викрадення журналіста і заявив, що саудівські дипломати допомагають розслідування.

Джамаль Хашкаджи працював головним редактором саудівської газети Al-Watan, а також очолював заснований в Бахрейні телеканал Al-Arab. Журналіст, відомий своїми критичними публікаціями щодо влади Саудівської Аравії, в 2017 році він переїхав в США. Журналіст пише тексти для газети The Washington Post про ситуацію в Саудівській Аравії.

    Реклама на dsnews.ua