• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

У Латвії забили тривогу через розпочатої проти країни інформаційної кампанії

Реклама на dsnews.ua
У Міноборони Латвії заявили, що проти країни була розгорнута масштабна інформаційна кампанія, яка за зовнішніми ознаками схожа на акції перед виборами в США, Франції та Німеччини

Про це Delfi повідомили в Міністерстві оборони Латвії, передає "ДС".

Підозри у міністерства викликало масове розповсюдження фотографії, на якій президент Банку Латвії Илмар Римшевич зображений за столом у компанії кількох чоловіків. Один з них Дмитро Пильщиков, який був главою російського Науково-дослідного інституту інформаційних технологій, пов'язаного з російськими військовими структурами.

Відзначається, що опублікований агентством Associated Press знімок доводить зв'язок Рімшевіча з Росією і з відмиванням російських грошей.

Міноборони зазначило, що під час перевірки фотографії в базі даних міжнародного фотоагентства Scanpix зроблено висновок, що знімок розміщений там 19 лютого 2018 року, а не в 2010 році, коли, як стверджується, була зроблена фотографія.

Міноборони Латвії стверджує, що фото розмістила третя сторона. Пізніше знімок і новина були опубліковані на сайтах, які досі про Латвії нічого не писали. Частина з них не пов'язані з фінансовим сектором, у тому числі India Everyday, Idaho Press, The North Platte Telegraph, Conservative Angle, The Fresno Bee, Last Minute Christmas.

Міністерство вважає, що таким чином за короткий період збільшується обсяг потрібної інформації, і вона просувається в пошукових системах.

"Все це свідчить про те, що, можливо, це дуже масштабна операція по дискредитації образу Латвії в країнах Заходу і руйнування довіри до країни. З досить великою часткою впевненості можна припускати, що це не кінець інформаційної операції, і продовження буде. Міністерство допускає, що це тільки початок, щоб зовні вплинути на внутрішню політику та вибори до Сейму у жовтні цього року", - повідомляє Міноборони.

Нагадаємо, главу Центробанку Латвії Рімшевіча затримали 18 лютого після обшуків у його офісі та будинку.

За даними ЗМІ, слідство розглядає три протиправних дії: вимагання хабара для посадової особи, вимагання групою осіб за попередньою змовою і посередництво при дачі хабара.

19 лютого президента Банку Латвії Илмар Рімшевіча відпустили під заставу в розмірі 100 000 євро.

    Реклама на dsnews.ua