• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Латвії затримали працівників та пацієнтів лікарень: імітували вакцинацію

Латвійські силовики затримали сім осіб за підозрою в даванні хабаря лікарю за імітацію вакцинації від коронавірусу

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

В даний час поліція почала три кримінальні процеси, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Перше затримання було проведено 21 липня: до лікаря однієї з медичних установ звернувся чоловік (державна посадова особа), який хотів через хабар отримати сертифікат про отримання другої дози вакцини, але при цьому не робити щеплення.

Через два дні поліція затримала ще трьох жінок, серед яких опинилася і медсестра центру вакцинації: за певну плату вони допомагали імітувати вакцинацію, видаючи сертифікат про вакцинацію проти Covid-19.

Згідно з розподіленими в групі ролями, дві жінки шукали клієнтів, а третя проводила "вакцинацію". В ході обшуків у них вилучили близько 10 000 євро готівкою, а також рухоме майно. Встановлено, що група вела "чорну" бухгалтерію. За версією слідства, клієнтами цієї групи стали понад 200 осіб. Сертифікат за непроведення вакцинацію обходився клієнту в 200-400 євро.

Третє затримання було проведено 11 серпня. Серед трьох затриманих також виявилася медсестра одного з медичних закладів Ризького регіону.

Глава поліції закликав всіх жителів Латвії, які за гроші придбали сертифікати про вакцинацію, проте не отримали щеплення, добровільно звернутися в правоохоронні органи, щоб уникнути кримінальної відповідальності.

Подібні дії медичних працівників кваліфікуються як підробка документів, за що передбачена кримінальна відповідальність — примусові роботи, штраф або позбавлення волі на строк до року.

Якщо ж такі дії вчиняються в корисливих цілях, може застосовуватися тюремне увʼязнення на термін до чотирьох років.

Нагадаємо, у липні в Індії 2,5 тисячі людей стали жертвами афери з продажу підроблених вакцин проти COVID-19.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua