• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Мінську хокейному вболівальнику дали 15 діб арешту за канадський прапор

Жителі Мінська (Білорусь) Сергій та Олеся вивісили на вікні своєї квартири канадський прапор і білоруський національний герб "Погоня". Після цього силовики забрали Сергія з прапором і заарештували на 15 діб нібито за непокору законним вимогам посадової особи

Канадський прапор
Канадський прапор
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Радіо Свобода", передає "ДС".

У серпні подружня пара вирішила вивісити біло-червоно-білий прапор. Він провисів до грудня 2020 року, пізніше вони вирішили замінити його на канадський прапор через переслідування за національну символіку. Однак їм став дзвонити дільничний, а у дворі чергували "тихарі" (силовики в цивільному). Вони просили зняти канадський прапор.

За словами Олесі, чоловіка до арешту зловили на вулиці "тихарі" та відвезли до райвідділу.

"Дільничний вимагав пояснювальну на тему, чому у нас висять на вікні канадський прапор і "Погоня". Чоловік пояснив це тим, що у січні проходив молодіжний чемпіонат світу з хокею, і він вболіває за збірну Канади, так і вивісив канадський прапор. А "Погоня" — це для декорування вікна", — розповіла вона.

Через кілька днів силовики знову прийшли до них додому, вони забрали Сергія та канадський прапор. Його заарештували на 15 діб нібито за непокору законним вимогам співробітника міліції.

Олеся вважає справу проти чоловіка сфабрикованою. За її словами, в протоколі співробітники міліції написали, що він добровільно сів у машину, однак у райвідділу нібито відмовився виходити з неї, "опирався ногами та хапався за їх форму".

Канадський прапор, через якого затримали мінчанина, схожий кольорами та їх порядком на білоруський національний — різниця полягає в вертикальному, а не горизонтальному розташуванні смуг. Також канадський прапор містить посередині кленовий листок, а білоруський національний — посередині зображення герба "Погоні".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua