• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У світі відкрили перший віртуальний музей мистецтв

Реклама на dsnews.ua

Художник Стюарт Семпл відкрив перший у світі віртуальний онлайн-музей мистецтв

Про це йдеться в повідомленні Hypebeast, передає "ДС".

Музей отримав назву VOMA (Virtual Online Museum of Art) і об'єднав роботи деяких найпрестижніших мистецьких центрів, зокрема музею д'Орсе, музею американського мистецтва Уїтні, Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку і Художнього інституту Чикаго. Виставки доступні безкоштовно всім бажаючим ознайомитися.

Замість стандартної інформаційної картки кожен експонат, представлений у великій роздільній здатності, містить перелік посилань на джерела, які стосуються твори мистецтва і дають повне розуміння історії і важливості конкретної роботи.

Відвідувачі VOMA можуть пересуватися по музею як завгодно, навіть покидати будівлю і прогулюватися по його території. Цифровий світ в музеї змінюється відповідно до часу доби і пори року, а також погодою. Як зазначає Hypebeast, VOMA не тільки вирішує проблему соціального дистанціювання в музеях в умовах пандемії, але і питання доступності творів мистецтва.

"Віртуальна музейна кімната може відчуватися, як самотнє місце — тихе, пусте, іноді неспокійний. При розробці цифрового музею ми хотіли максимально віддалитися від такого сприйняття. Ми хотіли інтегрувати відчуття спільності і захоплення після відвідування крутого музею, де часто проходить велика кількість цікавих інсталяцій", — сказав художник Стюарт Семпл, який працював над створенням VOMA.

VOMA розпочала роботу з виставки відомих картин, таких як: "Олімпія" Едуарда Мане, "Сад земних насолод" Ієроніма Босха і "Невіра Святого Томи" Караваджо.

Користувачам доступні дві версії музею — для Mac і PC. Завантажити музей можна на сайті VOMA, а потім запустити програму і почати відвідування.

    Реклама на dsnews.ua