• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Молдові невідомі викрали скандального українського суддю Чауса

Група невідомих озброєних чоловіків у центрі Кишинева (Молдова) викрали суддю Миколу Чауса, якого в Україні підозрюють у корупції

Микола Чаус
Микола Чаус
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні молдавського агентства Newsmaker, передає "ДС".

Адвокат Чауса Юліан Балан сьогодні повідомив, що група невідомих озброєних чоловіків в центрі Кишинева викрала українського суддю.

Факт викрадення судді Чауса підтвердила агентству Newsmaker прес-секретар поліції Кишинева Наталя Статі.

"Чоловіка у віці 54 років викрали три людини. Інцидент стався біля житлового будинку в столичному секторі Центр. Поліцію сповістили о 13:15", — розповіла вона.

Представник поліції зазначила, що зараз органи слідства зʼясовують обставини того, що сталося. Вже було порушено кримінальну справу.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня 2016 року НАБУ затримало на хабарі в 150 тис доларів суддю Дніпровського районного суду столиці. Пізніше стало відомо, що це одіозний суддя Микола Чаус, який займався справами "автомайдану" і скасував розшук "регіонала" Юрія Іванющенка.

Гроші Микола Чаус зберігав у звичайній скляній банці.

Заарештувати Чауса не вийшло, оскільки парламент не зміг оперативно розглянути це питання.

У листопаді 2016 року суддю оголосили в міжнародний розшук, після чого той нелегально перетнув кордон Молдови та здався молдавській владі.

У жовтні 2017 року Вища рада правосуддя тимчасово усунула Чауса з посади, а 28 листопада 2017 року — звільнила з посади судді.

У березні 2021 року стало відомо, що Україна направить до Молдови запит про екстрадицію Чауса.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua