• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У НАТО вирішили перевірити, як соцмережі борються з фейковими повідомленнями

Реклама на dsnews.ua
Центр передового досвіду НАТО зі стратегічних комунікацій провів дослідження, як найбільші соціальні медіа - Facebook, Twitter, YouTube і Instagram - запобігають поширення дезінформації на своїх платформах

Про це повідомляє видання BuzzFeed з посиланням на дослідження NATO StratCom, передає "ДС".

Після чотиримісячного моніторингу більшість фейкових акаунтів, які використовуються в ході експерименту, не були видалені платформами.

У травні дослідники замовили послуги з розкручування 105 рекламних оголошень на Facebook, Twitter, YouTube і Instagram у провайдерів маніпуляційних послуг (manipulation service providers) - компаній, які "накручують" кліків на посилання для просування сторінок в соціальних мережах.

Замовлені послуги обійшлися експертам НАТО в 300 євро. Після цього вони виявили всі акаунти, які брали участь у "розкручуванні" замовленої ними реклами - таких виявилося майже 19 000.

Через чотири тижні після початку експерименту було вилучено тільки кожне п'яте рекламне оголошення. А через три тижні після повідомлення соцмереж про виявлені фейкових акаунтів 95% з них до цих пір були активними.

Частина фейкових акаунтів, виявлених в ході дослідження, також використовувалася для розкрутки 721 політичної сторінки в соцмедіа, зокрема 52 аккаунта урядових установ і двох акаунтів глав держав.

"Маніпулювання в соцмережах - це новий фронт для ворожих сил, які прагнуть вплинути на виборчий процес, поляризувати громадську думку і прагнуть звести в оману виправдані політичні обговорення", - робиться висновок у звіті NATO StratCom.

В рамках дослідження експерти НАТО також створили власні фейкові акаунти для додаткової розкрутки контенту, який замовлявся у провайдерів маніпуляційних послуг. Результати показали, що платформи стали краще розпізнавати неаутентичные профілі: так, Facebook заблокував 80% створених облікових записів Twitter - 66%, Instagram - 50%, однак YouTube видалив жодного.

За висновком експертів NATO StratCom, діючі механізми регулювання контенту на соціальних платформах неефективні.

Раніше повідомлялося, що президент Росії Володимир Путін бажає розвалити НАТО і зруйнувати єдність США та Євросоюзу.

    Реклама на dsnews.ua