• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У НАТО запевнили, що отриманий Україною статус не впливає на можливе членство в альянсі

Реклама на dsnews.ua
Статус партнера НАТО з розширеними можливостями не вплине на можливе членство України в альянсі, проте розширить двостороннє співробітництво

Про це йдеться в повідомленні на сайті НАТО, передає "ДС".

Сьогодні НАТО визнало Україну партнером по розширеним можливостям. Надання нового статусу спрямовано на посилення співробітництва країн-учасниць альянсу з Україною за вагомий внесок в операції та місії НАТО.

В альянсі нагадали, що Україна надавала військових для участі в операціях в Афганістані та Косово, а також для Сил реагування НАТО та навчань.

"Союзники високо цінують цей внесок, який демонструє прихильність України до євроатлантичної безпеки", - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що новий статус забезпечить Україні доступ до інших програм НАТО, а також більш широкого обміну інформацією.

На сьогодні Україна є одним із шести партнерів по розширеним можливостям поряд з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен партнер має індивідуальні відносини з НАТО.

"Статус України як партнера по розширеним можливостям не впливає на рішення щодо членства в НАТО. Союзники по НАТО продовжують заохочувати і підтримувати Україну в її зусиллях щодо проведення реформ, у тому числі у сфері безпеки і оборони, щодо цивільного контролю і демократичного нагляду, а також у боротьбі з корупцією", - йдеться в повідомленні.

    Реклама на dsnews.ua