• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Нідерландах поновлюються судові слухання у справі про збитий бойовиками МН17

Реклама на dsnews.ua
У Нідерландах з 8 червня по 3 липня відбудеться сесія судового процесу у справі про збитий на Донбасі малайзійського Boeing МН17

Суд планує підвести підсумки попереднього блоку, а прокуратура виступить з презентацією кримінального розслідування, передає "ДС".

"Слухання по кримінальній справі MH17 поновляться в понеділок, 8 червня. Однак з-за чинного коронавіруса і відповідних рішень національних урядів у блок судових слухань внесено корективи, в результаті чого присутні в залі суду в Судовому комплексі Схіпхол зможе обмежене число людей. Всі можуть стежити за слуханнями в прямому ефірі", - йдеться в повідомленні суду, на яке посилається "Українська правда".

Крім суддів, секретарів і прокурорів у залі суду будуть присутні максимум два адвоката родичів, два захисника та обмежена кількість представників преси.

Як відомо, справа розглядається в судовому комплексі Схипхола, в якому передбачені підвищені заходи безпеки. Останнє слухання відбулося 23 березня тільки з участю зацікавлених сторін, без публіки і преси з-за пандемії.

Очікується, що в рамках другого блоку засідань суд "підведе підсумки того, що обговорювалося на попередніх слуханнях, і що сталося з тих пір".

Захист і адвокати родичів отримають можливість звернутися до суду. Крім того, прокуратура опише кримінальне розслідування. Очікується, що їх презентації займуть кілька днів. В кінці цього блоку слухань "суд ухвалить необхідні рішення і буде чекати наступного блоку слухань, який розпочнеться вже 31 серпня".

Передбачається, що вся перша тиждень буде присвячена поданням суду, можливим зауважень захисту і адвоката родичів, а також поданням прокуратури.

Допускається, що слухання будуть відкладені після 12 червня до 22 червня: "В той день захист отримає можливість подати будь-які запити про можливі слідчі дії, після чого слухання будуть відкладені до пізнішої дати, коли буде отримана реакції. В даний час суд вважає, що ця частина слухань може завершитися не пізніше п'ятниці, 26 червня. Якщо суду буде потрібно прийняти рішення в доповнення до наданих уявленнями, запитам або заявами, слухання буде відкладено до п'ятниці, 3 липня або раніше, якщо це можливо. Суд не буде засідати 29 і 30 червня".

Як повідомлялося, 3 лютого національна прокуратура Нідерландів пред'явила звинувачення чотирьом фігурантам справи про катастрофу малайзійського Boeing рейсу МН17 і викликала їх для слідчих дій.

Нагадаємо, влітку минулого року слідство у Нідерландах назвало імена чотирьох причетних до катастрофи МН17: Леонід Харченко - українець, воював на боці "ДНР"; Сергій Дубинський - полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ, глава "ГРУ ДНР", саме його вважають організатором бойового застосування установки "Бук"; Олег Пулатов - підполковник запасу, причетний до перевезення "Бука" і організації охорони району падіння уламків збитого літака; Ігор Гиркин - відставний офіцер збройних сил РФ, колишній полковник ФСБ, активний учасник російської збройної агресії в Україні. Всі вони оголошені в міжнародний розшук.

Міжнародна Спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) також оприлюднила дату, коли відбудеться суд, - 9 березня 2020 року. У МЗС РФ назвали висновки слідчої групи "голослівними звинуваченнями".

24 травня 2018 року Спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група прийшла до висновку, що зенітний ракетний комплекс "Бук", пострілом з якого був збитий літак, що належав 53-ї зенітно-ракетної бригади збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

Росія постійно заперечує всі результати розслідування. У Москві з його висновками не згодні і стверджують, що воно ігнорує інформацію, надану російською стороною. Згідно з численними доказами, рейс MH17 збили проросійські сепаратисти із завезеної з Росії установки ЗРК "Бук".

    Реклама на dsnews.ua