• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

В ООН назвали ймовірну наступну "пандемію"

Посуха в різних частинах Землі може досягти масштабів, порівнянних з пандемією

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила на брифінгу спеціальний представник ООН з питань зменшення ризику катастроф Мамі Мізуторі, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Посуха на межі перетворитися на наступну пандемію, і немає вакцини для її лікування", — сказала Мізуторі.

В даний час, посуха викликала економічні збитки мінімум на 124 мільярди доларів і залучила більше 1,5 мільярда людей в період з 1998 по 2017 рр., відзначили в ООН. Але навіть ці цифри "є, швидше за все, валовими недооцінка".

Зараз глобальне потепління підсилило посуху на півдні Європи і в Західній Африці. І число жертв може "різко зростати", якщо світ не діятиме, сказала Мізуторі.

Близько 130 країн можуть зіткнутися з великим ризиком посухи вже в цьому столітті.

Посуха, як і вірус, як правило, триває довгий час, має широкий географічний діапазон і завдає значної шкоди, підкреслила Мізуторі.

"Це може побічно вплинути на країни, які насправді не переживають посуху, шгляхом нестачі продовольства та зростання цін на продовольство", — пояснила Мізуторі.

ООН очікує більш частих і сильних засух в Африці, Центральній і Південній Америці, Центральній Азії, Південній Австралії, Південній Європі, Мексиці і США.

Ібрагім Тяу, який відповідає в ООН за боротьбу з опустелюванням, заявив, що погіршення стану грунту частково викликано неправильним користуванням землею, і це наблизило світ до "точки неповернення".

"Це, безумовно, явище, яке відбувається в інших частинах світу і цілком може трапитися в Європі", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", в Північній Кореї попередили про масштабну загрозу голоду в країні через санкції, неврожай та коронавірус.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua