• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

В ООН попередили про "гуманітарну катастрофу" в Афганістані

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш попередив про насування гуманітарної катастрофи в Афганістані, де близько половини населення потребує допомоги

Реклама на dsnews.ua

Про це Гутерріш сказав після завершення виведення американських військ з Афганістану, передає "ДС" з посиланням на сайт ООН.

"У день, коли Афганістан вступає в нову фазу, я хочу висловити серйозну стурбованість у звʼязку з посиленням гуманітарної та економічної кризи в країні й загрозою повного краху основних послуг", — заявив Антоніу Гутерріш.

За його словами, посуха, конфлікт і епідемія COVID-19 призвели до того, що 18 мільйонів афганців зіткнулися з дефіцитом продовольства.

Гутерріш зазначив, що наступного року більш ніж половина дітей у віці до пʼяти років можуть страждати від гострого недоїдання.

"Для багатьох сімей харчові продукти стали занадто дорогими, а базові послуги — недоступними. Насувається гуманітарна катастрофа", — попередив генсек ООН.

Як писала "ДС", Євросоюз має намір допомагати афганцям в їх власній країні, сусідніх з Афганістаном державах, а також сприяти переселенню в ЄС тих, хто має на це право.

    Реклама на dsnews.ua