• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Польщі пройшли акції протесту проти нового закону про пресу

Реклама на dsnews.ua
Політики отримали право впливати на призначення керівництва ЗМІ

Протести проти вкрай суперечливого закону про ЗМІ, підписаного в четвер польським президентом Анджеєм Дудою, пройшли у всіх великих містах Польщі, а також за її межами, наприклад, у чеській Празі, - передає "ДС" з посиланням на ВВС.

Маніфестанти, яких вивів на вулиці "Комітет захисту демократії", висловили стурбованість можливим обмеженням свободи самовираження і незалежності медіаресурсів.

Згідно з підписаним документом, закон дає уряду право безпосередньо призначати керівників громадських телерадіокомпаній.

Раніше стурбованість цим законом висловив Євросоюз: у Брюсселі виявили бажання оскаржити подібний механізм взаємодії влади та ЗМІ. Єврокомісія проведе нараду з цього питання наступного тижня.

Правляча у Польщі консервативна партія "Право і справедливість" поспішає провести великі державні та соціальні реформи, обіцяні в минулому році в ході передвиборної кампанії. Ця поспішність вже призвела до масових демонстрацій прихильників і противників реформ у різних містах Польщі, що, в свою чергу, привернуло увагу керівництва ЄС.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua