• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В уряді Німеччини заявили, що Навального отруїли отрутою, схожою на "Новачок"

Реклама на dsnews.ua

Політик Олексій Навальний був отруєний в Росії нервово-паралітичною бойовою речовиною, за складом схожою на «Новачок»

Про це йдеться в пресрелізі уряду Німеччини, передає "ДС" з посиланням на російське видання "Медуза".

Наявність слідів отрути в організмі Навального показали тести, проведені спеціальною лабораторією Бундесверу на прохання лікарів з клініки «Шаріте», де знаходиться Навальний.

«Олексій Навальний став жертвою нападу із застосуванням хімічної отруйної речовини в Росії», — йдеться в заяві.

Влада Німеччини заявила, що проінформує про результати досліджень партнерів по ЄС і НАТО, а також Організацію по забороні хімічної зброї.

Посол РФ в Німеччині також буде офіційно проінформований про результати аналізів. «Ми закликаємо уряд Росії порозумітися в зв'язку з інцидентом», — йдеться в повідомленні німецького кабінету міністрів.

Як писала "ДС", 20 серпня літак, на якому летів Навальний, екстрено сів в аеропорту Омська. Опозиціонера госпіталізували в несвідомому стані.

За даними оточення Навального, його отруїли, підмісивши отруту в чай. Стакан з чаєм опозиціонеру в кафе аеропорту в Томську приніс співробітник "Фонду боротьби з корупцією" та його помічник Ілля Пахомов.

22 серпня Олексія Навального літаком доставили в Німеччину для надання медичної допомоги.

У німецькій клініці Charite, де російський опозиціонер перебуває на лікуванні, пізніше заявили, що результати медичного обстеження Навального говорять про те, що його отруїли субстанцією з групи інгібіторів холінестерази, однак зараз йому ніщо не загрожує.

Російські медики висловили незгоду з висновками німецьких колег, згідно з якими Навальний був отруєний даною субстанцією.

Міністерство закордонних справ Росії також заявило, що версія про навмисне отруєння Навального є "поспішною".

У президента Росії Володимира Путіна поки не бачать приводу для кримінального розслідування того, що сталося з Навальний. Розслідування почнуть, якщо буде встановлено факт отруєння якоюсь певною речовиною.

Медики з берлінської клініки Charite, в якій лікується російський опозиційний політик Олексій Навальний, запросили допомоги у військових експертів, щоб з'ясувати, чи був він отруєний хімічною зброєю.

    Реклама на dsnews.ua