• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У РФ істерика через закриття рахунків пропагандистів Russia today і Ruptly в Німеччині

У МЗС Російської Федерації заявили, що приймуть жорсткі заходи відносно німецьких ЗМІ в Росії, якщо ФРН не забезпечить нормальну роботу російських засобів масової інформації

МЗС Росії
МЗС Росії
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, передає "ДС" з посиланням на РІА "Новини".

За її словами, 26 лютого німецький Commerzbank направив письмове повідомлення про закриття рахунків інформаційних агентств "Russia Today Німеччина" і Ruptly, доступ до здійснення фінансових операцій буде припинено з 31 травня.

"З усією серйозністю закликаємо Берлін одуматися, забезпечити нормальне функціонування зазначених медіакомпаній, скасувати будь-які рестриктивні заходи, які ускладнюють роботу засобів масової інформації. В іншому випадку змушені будемо прийняти жорсткі заходи по відношенню до працюючих в Росії німецьких засобів масової інформації. Щиро скажу: правда, не хочеться. Так давайте не будемо створювати прецедент і привід ", — сказала Захарова.

Вона підкреслила, що "посилання на якісь корпоративні правила всерйоз прийматися не будуть, тому що це неправда".

На сайті Russia Today розміщено заяву, в якій стверджується, що закриття рахунків це частина ширшої кампанії перешкоджання роботі каналу в Німеччині.

"У листопаді минулого року Commerzbank незрозумілим чином зробив свої умови надання послуг набагато менш вигідними з фінансової точки зору для RT, розпочавши триваючу юридичну суперечку. RT намагається знайти заміну Commerzbank, але кілька фінансових установ, включаючи Helaba, Deutsche Bank, DZ Bank, BNP Paribas, ING, HSBC, UBS та HypoVereinsbank, або проігнорували запити RT, або відмовилися відкривати рахунки" — нарікають в RT.

Нагадаємо, раніше оператор пропагандистського телеканалу "Russia today" не зміг потрапити до України, а також отримав заборону вʼїзду на 3 роки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua