• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.5
Спецпроєкти

У Росії хочуть ввести дуелі на законодавчому рівні

Реклама на dsnews.ua
У російську Держдуму внесено законопроект, що дозволяє і регулюють дуелі в Росії

Документ вніс депутат від ЛДПР Сергій Іванов, передає "ДС" з посиланням на TJournal

Законопроект під назвою "Дуельний кодекс Російської Федерації" складається з 5 частин та 81 статті.

У документі зазначається, що державний чи муніципальний службовець, який отримав виклик на дуель від простого громадянина, зобов'язаний відхилити його і надати останньому право звернутися до суду. У разі, якщо громадянин образить держслужбовця, чиновник також повинен звернутися в суд.

Якщо, незважаючи на це, державний чи муніципальний службовець все-таки захоче битися, то він має на це право не інакше, як з формального письмового дозволу безпосереднього керівника, розглядає, чи гідний супротивник наданої йому честі.

Однак пункти внесеного закону повторюють пункти книги "Дуельний кодекс", написаній Василем Дурасовым, але в них внесені деякі зміни. Наприклад, пункт 2 статті 1 "Кодексу про дуелях" говорить: "Основний принцип і призначення дуелі - вирішити непорозуміння між окремими членами спільної родини державних і муніципальних службовців між собою, не вдаючись до сторонньої допомоги". Згідно книзі, дуель повинна вирішити непорозуміння між "окремими членами загальної дворянській сім'ї".

Деякі пункти з дуэльного кодексу Російської Федерації:

  • Дуель може і повинна відбуватися тільки між рівними;
  • Образа може бути нанесено тільки рівним рівному;
  • Особа, що стоїть нижче іншого, може тільки порушити його право, але не образити його;
  • Образа є посягання на чиєсь самолюбство, гідність або честь. Воно може бути нанесено на словах, письмово або дією;
  • Відповідальність при нанесенні образи недієздатною особою падає на його найближчого дієздатного родича по висхідній і низхідній лінії і на рідних братів;
  • Образа, нанесена жінці, її особисто не стосується, а безпосередньо падає на її природного захисника, який і стає ображеним обличчям, причому ступінь тяжкості образи підвищується на одну ступінь

Також для законопроекту використовувалося твір Олексія Вострикова "Книга про російську дуелі". Вони послужили для створення статті 42 (тривалість переймів і перерв при періодичній дуелі).

Нагадаємо, раніше директор Росгвардии Віктор Золотов викликав на дуель Олексія Навального після розслідування ФБК про закупівлі продуктів відомством.

На наступний день майстер спорту з плавання Віктор Солдатов викликав Золотова на плавальну дуель, а співробітники ФБК запустили флешмоб #ЗолотовЧеллендж, де запропонували всім бажаючим звинуватити главу Росгвардии в бідах і викликати його на дуель.

У Кремлі на загрози Золотова Навальному сказали, що на "наклеп" потрібно відповідати будь-якими способами. Таким чином Пісків підтримав главу Росгвардии. Зазначимо, що і сам Пєсков був фігурантом розслідування Навального.

Глава Чечні Рамзан Кадиров в свою чергу вважає, що Золотов своїм викликом на дуель Навального вчинив як справжній чоловік.

    Реклама на dsnews.ua