• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Росії відкидають звинувачення ВАДА в маніпуляціях з допінгом

Реклама на dsnews.ua
Російські спортивні функціонери відкидають звинувачення в маніпуляціях з допінгом, що містяться в другій частині доповіді канадського експерта Річарда Макларена

У документі, підготовленому для Всесвітнього антидопінгового агентства і представленому в п'ятницю в Лондоні, говориться, що більше тисячі російських спортсменів з літніх, зимових та паралімпійських видів спорту були безпосередньо задіяні у маніпуляціях з допінгом чи виграли від них. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на ВВС.

"Нічого нового не почули. Голослівні звинувачення проти всіх нас. Якщо ти росіянин, то тебе звинувачують у всіх гріхах", - заявив депутат Держдуми, президент Федерації керлінгу Росії Дмитро Свіщев.

Колишній президент Всеросійської федерації легкої атлетики Валентин Балахничев, очолював Всеросійську федерацію легкої атлетики до лютого минулого року, також відкинув звинувачення.

"Ці слова і обвинувачення - на совісті Макларена. Я не бачу якихось доказів. Я, будучи президентом ВФЛА, не мав відношення до маніпуляцій і системі. Нехай Макларен призведе факти. Може бути, це все зі слів [екс-глави московської антидопінгової лабораторії Григорія] Родченкова, і це були пацієнти Родченкова? Нехай Макларен так і скаже. Макларен може говорити все що завгодно, але де факти? Я не чув про маніпуляції з допінг-пробами на чемпіонаті світу в Москві", - сказав Балахничев.

На початку цього року комітет з етики Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) довічно відсторонив колишнього спортивного чиновника від діяльності.
На думку президента Федерації санного спорту Росії (ФССР) Наталії Гарт, звинувачення на адресу росіян у другій частині доповіді не підтверджені відповідними фактами.

"Як можна з точки зору логіки і здорового глузду сприймати звинувачення, в яких немає жодного чітко підтвердженого факту і не названо жодного прізвища? Для мене будь-яка заява має підтверджуватися фактами. А сьогоднішній доповідь Макларена знову нічим не підтверджений", - сказала голова Федерації санного спорту агентству "Р-Спорт".

Раніше в п'ятницю прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Кремль уважно вивчить доповідь.

Експерти у другому доповіді, підготовленій під керівництвом Річарда Макларена, підтвердили підміні допінг-проб російських спортсменів на Олімпійських іграх у Сочі в 2014 році. У новій доповіді йдеться про більш ніж 500 фальсифікованих звітах про пробах, переданих Московської лабораторією в електронну систему ВАДА. У першій частині доповіді йшлося про 312 підтасовуваннях.

Експерти повідомили, що сліди подряпин і інші ознаки того, щоб проби були підроблені, тобто на 12 з 44 перевірених пробірках з допінг-пробами спортсменів, які отримали медалі в Сочі. Імена спортсменів у доповіді не розкриваються, вони згадуються під номерами. Їх списки будуть передані в міжнародні федерації.

У доповіді знову стверджується, що в маніпуляціях брали участь російські чиновники з міністерства спорту, РУСАДА, Московської антидопінгової лабораторії і ФСБ.

    Реклама на dsnews.ua