• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У Росії вирішили узаконити для Путіна довічну недоторканність

Реклама на dsnews.ua

У Державну думу Росії внесли законопроект щодо гарантій для президента Росії, який припинив виконання своїх повноважень, і членів його родини

Про це йдеться в повідомленні на сайті Держдуми РФ, передає "ДС".

Згідно з текстом документа, президент РФ, який припинив виконання своїх повноважень, має недоторканність.

"Він не може бути притягнутий до кримінальної або адміністративної відповідальності, а також затриманий, заарештований, підданий обшуку, допиту або особистому огляду. Недоторканність президента Російської Федерації, який припинив виконання своїх повноважень, поширюється на займані ним житлові та службові приміщення, транспортні засоби, які він використовував, засоби звʼязку, документи, що належать йому, і багаж, на його листування", — йдеться в законопроекті.

При цьому позбавити недоторканності ексгаранта РФ може тільки Рада федерації на підставі звинувачення в державній зраді або скоєнні іншого тяжкого злочину.

Рішення про позбавлення недоторканності експрезидента Совфед повинен прийняти протягом трьох місяців після предʼявлення звинувачень. В іншому випадку звинувачення буде вважатися відхиленим.

Нагадаємо, 1 листопада 2020 року президент Росії Володимир Путін вніс до Держдуми ще два законопроекти, один з яких прописує нові правила формування Ради Федерації — зокрема, колишній президент Дмитро Медведєв зможе стати довічним сенатором, якщо захоче.

    Реклама на dsnews.ua