• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Росії вирішили замінити "Вікіпедію"

Реклама на dsnews.ua
У Росії, щоб замінити вільну енциклопедію "Вікіпедія", вирішили створити "загальнонаціональний інтерактивний енциклопедичний портал"

На реалізацію до кінця 2022 року в російський бюджет закладено майже 2 млрд рублів ($30,8 млн), передає "ДС" з посиланням на РБК.

На початку жовтня російське наукове видавництво "Велика російська енциклопедія" (БРЕ) оголосило конкурс на надання послуг з розробки бренду та маркетингової стратегії на 2020-2022 роки для "загальнонаціонального інтерактивного енциклопедичного порталу".

У концепції платформи зазначено, що вона має "захистити сучасне знання від "розмивання", а користувачів Мережі - від недостовірної інформації".

Основою контенту для нового порталу стануть понад 80 тисяч актуалізованих і доповнених статей електронної версії 35-томної Великої російської енциклопедії, створеної в 2004-2017 роках, а також довідкові матеріали Енциклопедичного словника.

На відміну від "Вікіпедії", статті порталу, який в Росії позиціонують як її конкурента, читачі не зможуть редагувати.

На порталі буде кілька типів реєстрації: проста (надання імені, адреси електронної пошти і його підтвердження) і розширена (надання більшої кількості даних, використання Єдиної системи ідентифікації і аутентифікації). Зареєстрований користувач зможе виступати з ініціативами про включення нового матеріалу в енциклопедію.

Остаточне рішення про включення в енциклопедію нового терміна, як наголошується, буде приймати "експертне співтовариство".

Автори концепції розраховують на потенційну аудиторію порталу в Росії в кількості близько 10 млн осіб. При цьому його архітектура повинна бути пристосована до обслуговування 15 млн унікальних відвідувачів на добу. Для порівняння: у Wikipedia.org за даними Mediascope, в липні 2019 року в російських містах з населенням понад 100 тис. чоловік було 2,9 млн користувачів в день і 29,4 млн - в місяць.

Як повідомлялося, в минулому російська служба з нагляду в інтернеті Роскомнагляд вносила "Вікіпедію" в реєстр заборонених сайтів через статей, які, на їхню думку, містять інформацію, заборонену до поширення. Так як портал використовує протокол https, в разі потрапляння хоча б однієї сторінки до реєстру, виявляється заблокованим весь сайт цілком.

    Реклама на dsnews.ua